Вгору

Автоматизація міжнародних холдингів

ГлавнаяНовини Автоматизація міжнародних холдингів

Автоматизація міжнародних холдингів

Побудова локальної системи управління холдинговими структурами вимагає глобального підходу. А для автоматизації холдингу міжнародного рівня завдання значно ускладнюється. Дуже важливо не тільки охопити всі процеси підрозділів в єдиному інформаційному полі, але і узгодити роботу з урахуванням місцевих законодавчих вимог. Впровадження сучасної ERP-системи дозволяє вирішити всі поставлені завдання. Розглянемо докладніше можливості і перспективи автоматизації бізнес-процесів холдингів.

 

 

Специфіка автоматизації групи компаній

 

Головна відмінна риса холдингу від інших великих бізнес-одиниць — його багатошаровість. У холдингові компанії входить велика кількість юридичних осіб з унікальним набором бізнес-функцій, найчастіше, навіть не перетинаються один з одним. В цьому і є основна складність при організації комплексної автоматизації холдингів.

 

Можна виділити 3 типи холдингових структур за специфікою бізнес-архітектури:

 

 1. Горизонтальні холдинги – сукупність дочірніх підприємств, що працюють в одній галузі і керованих головною компанією. Найчастіше такі холдинги утворюються в ході поглинання конкурентів, тому профільність бізнесу зберігається, і формується єдина система поставок і збуту. Для таких холдингів необхідна автоматизація централізованого обліку бізнес-процесів.
 2. Вертикальні холдинги – різнопрофільні підприємства, об’єднані веденням діяльності в одному виробничому ланцюжку: від видобутку і переробки сировини до дистрибуції готової продукції. Кожна компанія тут виконує своє завдання, і при автоматизації холдингів вертикально-інтегрованого типу слід враховувати як індивідуальні процеси, так і загальні (наскрізне управління якістю, розрахунок собівартості, оснащення виробництва, кваліфікація персоналу і т.д.).
 3. Диверсифіковані холдинги – об’єднання юридичних осіб, не пов’язаних між собою ні сферою діяльності, ні ринком ведення бізнесу. По суті, даний тип холдингів є наслідком інвестування вільних грошових коштів в перспективні компанії різних галузей. І автоматизація холдингів з такою багатоликої структурою охоплює більшою мірою фінансову сторону обліку.

емає однакових компаній, як і однакових керівників. Автоматизація холдингів вимагає попередньої розробки уніфікованої моделі обліку для всіх учасників, що безпосередньо залежить від характеру виробничих і економічних відносин між ними і типу організації групи компаній. Процес цей досить трудомісткий, ресурсозатратний і потребує повної взаємної віддачі замовника і виконавця для максимально успішного результату впровадження.

 

Переваги комплексної автоматизації холдингів

 

ERP-система дозволяє міжнародним компаніям якісно локалізувати і адаптувати свої бізнес-процеси під локальний ринок і законодавчі норми. За допомогою якісного впровадження системи обліку можна створити зручне інформаційний простір для всієї холдингової структури.

 

Переваги комплексної автоматизації холдингів:

 

 • Консолідація даних. Всі документи зберігаються в єдиній інфобазі, що забезпечує ведення обліку в дочірніх підприємствах по стандартам головного офісу.
 • Своєчасне інформування топ-менеджменту. Отримання консолідованої інформації у вигляді моментальних звітів збільшує швидкість прийняття рішень і ефективність управління холдингом.
 • Контроль фінансів. Прозора система всіх блоків обліку дозволяє контролювати фінансові потоки на будь-якому етапі, а зручний експрес-аналіз фінансового стану — раціонально їх розподіляти.
 • Автоматична звітність по ПСБО і МСФЗ. Є можливість налаштування одноразової автоматичної підготовки звітності за українськими і міжнародним ПСБО і МСФЗ. Скорочуються терміни закриття періоду і підвищується якість звітностей.
 • Якісний бізнес-аналіз. Широкий функціонал для проведення план-факторного аналізу показників. Аналітика в інфографіці. Управління по методиці Balanced Scorecard.
 • Міжхолдингова взаємодія. Єдина інформаційна база дозволяє тримати постійний зв’язок між усіма підрозділами і головною компанією холдингу, виставляти і виконувати завдання по проектам, вести одноразові роботи з документами без втрати даних.
 • Оптимізація оборотного капіталу. Автоматизація централізовинних закупівель, контроль запасів, бюджетування закупівель від потреби і від лімітів та інші функції допомагають ефективно управляти оборотним капіталом.
 • Якісна інтеграція з обліковими системами. Інтеграція з міжнародними системами: SAP, Oracle, Navision, Microsoft і іншими, а також опціональна інтеграція з прикладними рішеннями на платформі 1С:Підприємство.
 • Супровід і розвиток системи. Підтримка програмістів і експертів протягом усього проекту і по завершенню етапів впровадження ERP. Оперативна обробка заявок через корпоративний портал assino hotline. Індивідуальний підхід і комфортний режим співпраці по всіх каналах зв’язку.

 

Рішення для автоматизації холдингів

 

Найчастіше міжнародні групи компаній приходять на іноземний ринок уже c впровадженої ERP-системою і стикаються з необхідністю інтеграції з місцевими програмними продуктами. Найбільш затребуваною, доступною і адаптованої до українських бізнес-реалій є програмні продукти на платформі 1С:Підприємство та BAS.

Серед рішень розроблених для комплексної автоматизації холдингів, можна виділити наступні:

 

 • «BAS Управління холдингом». Вирішує завдання бюджетування і казначейства, підтримує об’єднання звітності та бізнес-аналітику, зручний функціонал управління договорами, проектами і закупівлями. У програмі можна вести повний бухгалтерський та податковий облік, формувати звітність по ПСБО і МСФО.
 • «BAS ERP». Потужна і гнучка система для міжнародних компаній, що розвиваються організацій, середнього і великого бізнесу з розрізненої структурою, виробничих підприємств. Автоматизує всі блоки регламентованого, оперативного і управлінського обліку, а також дозволяє контролювати всі етапи виробництва: від планування та виготовлення виробів до збуту і спілкування з клієнтами.

 

Рішення від assino

 

Процес впровадження комплексної системи обліку в холдингові структури досить непростий. Але перш, ніж приступити безпосередньо до автоматизації завдань, пропонуємо пройти безкоштовний допроектних етап — аудит бізнес-процесів компанії.

 

Спеціалісти assino зберуть інформацію про структуру роботи групи компаній і на основі отриманих даних нададуть аналіз оптимального рішення для замовника.

Замовити безкоштовний аудит

assino – міжнародна консалтингова компанія, лідер ринку автоматизації міжнародних компаній на території Східної Європи. Спеціалісти assino мають успішний досвід реалізації проектів по впровадженню ERP-систем для холдингових підприємств. Серед наших клієнтів Hygiene Kinetics, TMD Friction, Rockwell Automation и другие.

 

 

 

Є питання по автоматизації? Залиште заявку, і ми зв’яжемося з вами найближчим часом!

Отримати консультацію

Notice: Undefined variable: query in /home/dmsher/assino.com.ua/www/wp-content/themes/deploy/framework/modules/blog/templates/single/parts/single-navigation.php on line 56

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dmsher/assino.com.ua/www/wp-content/themes/deploy/framework/modules/blog/templates/single/parts/single-navigation.php on line 56

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dmsher/assino.com.ua/www/wp-content/themes/deploy/framework/modules/blog/templates/single/parts/single-navigation.php on line 56