Вгору

Управлінський облік в ERP-системі

ГлавнаяНовини Управлінський облік в ERP-системі

Управлінський облік в ERP-системі

Бізнес-реалії ставлять керівників компаній різних рівнів і галузей діяльності в нестандартну ситуацію, що вимагає чітких і швидких рішень для підтримки і зростання рентабельності підприємства. Тому потреба у функціях управлінського обліку набирає актуальності. Автоматизація управлінських процесів шляхом впровадження ERP-системи в IT-інфраструктуру компанії комплексно вирішує змодельовані завдання.

 

Управлінський облік в BAS ERP

 

Під управлінським обліком зараз мають на увазі різні поняття. Він перегукується і з фінансовим обліком, і з керуванням, як наукою. Але на відміну від фінансового, управлінський облік не так чітко стандартизований. Для постановки управлінських процесів в кожній окремій компанії необхідний індивідуальний підхід на основі існуючих методик і досвіду впровадження систем автоматизації.

 

Деякі сегменти управлінського обліку не можна налагодити без якісного побудови фахівцями корпоративної системи класу ERP (ЕРП). Провідним рішенням на українському ІТ-ринку давно став програмний продукт BAS ERP.

 

BAS ERP дозволяє вести точний регламентований облік і зручний внутрішній, який відповідає за регулярний аналіз бізнес-процесів компанії і прийняття керівництвом своєчасних управлінських рішень. ERP актуальна як для виробничих, торгових або будівельних підприємств, так і для організацій сфери послуг.

 

Завдання управлінського обліку, які вирішуються в BAS ERP:

 

 • Зростання операційного прибутку за рахунок автоматизації планування;
 • Ефективне управління витратами і собівартістю продукції;
 • Підвищення прибутковості підрозділів і філій;
 • Економічний розвиток підприємства і зростання довгострокової конкурентоспроможності.

Автоматизація цих завдань дозволяє оперативно управляти ресурсами організації і грамотно розподіляти фінанси.

 

Фінансові завдання в ERP

 

Організувати фінансовий облік за допомогою функціоналу ЕРП набагато простіше. Сама структура фінансових завдань більш точна для цифровізації.

 

Функціонал BAS ERP передбачає автоматизацію наступних фінансових процесів:

 

 • Бюджетування, планування і аналіз. Можливість гнучкого моделювання бюджету у міру розвитку організації. Аналіз фінансових результатів за напрямками діяльності та чітке планування з розстановкою і урахуванням цілей.
 • Казначейство. Автоматизований контроль грошових потоків значно економить час відповідальних співробітників і підвищує точність управління виключаючи ймовірність нецільового використання коштів.
 • Регламентований облік. Паралельне ведення управлінського та регламентованого обліку з підтримкою формування звітності по МСФЗ. Безпомилкове введення даних, оперативний автоматизований процес створення бухгалтерських звітів і податкових декларацій за календарем.

ERP-система забезпечує максимально точне і швидке інформування керівництва про фінансовий стан підприємства також за рахунок зручного формування внутрішньої звітності. Це дозволяє аналізувати поточний стан грошових ресурсів і правильно розпоряджатися ними. У тому числі програма автоматично попереджає про відхилення фактичних витрат від планових в єдиному для всієї компанії форматі: статті та аналітика бюджету, розподіл витрат по проектам або видам діяльності.

 

Результати автоматизації управлінського обліку

 

Використовуючи для комплексного ведення управлінського обліку в єдиному ІТ-просторі прикладне рішення BAS ERP, підприємство має ряд переваг. В тому числі:

 

 • подвійне зростання ефективності роботи підприємства;
 • постійна готовність надання облікових даних для обов’язкового аудиту, планових або позапланових перевірок наглядових органів;
 • значне зростання оборотних активів компанії;
 • різноформатне формування внутрішніх звітів з можливістю інтеграції даних з іншими базами BAS;
 • вигідний розподіл ресурсів великих організацій завдяки налагодженому обміну даними філій і підрозділів.

Навіть досягнувши перерахованих результатів, не варто зупинятися в розвитку управлінського обліку. Під впливом ринку, особливо в період глобальної економічної кризи, процеси управління постійно трансформуються, що вимагає від стратегії обліку аналогічної гнучкості.

 

Впровадження BAS ERP для цілей управлінського обліку

 

Не тільки конфігурація «BAS ERP» відповідає завданням ведення управлінського обліку, але тільки тут представлений повний інструментарій. Причому постійним елементом системи є тільки блок ведення оперативного обліку процесів підприємства. Інші напрямки обліку, в тому числі і управлінського, налаштовуються, виходячи з потреб замовника.

 

При необхідності, «полегшити» ЕРП можливо включенням мінімального функціоналу з планування фінансової діяльності або, наприклад, виключенням підтримки обліку за міжнародними стандартами.

 

Всі ці нюанси можна вирішити на стадії етапу обстеження нинішніх бізнес-процесів компанії і моделювання відповідної структури управління в рамках ЕРП-системи. Тільки в ході ретельного аналізу поточних процесів і поставлених завдань, після інтерв’ювання ключових користувачів впроваджуваної ERP і збору первинної документації з’являється розуміння функціональних вимог до системи.

 

Рішення від assino

 

assino – лідер ринку автоматизації міжнародних компаній в Україні. Більше 20 років ми впроваджуємо, локалізуємо і інтегруємо ERP-системи лідерів глобального ринку.

Консалтингова компанія assino пропонує провести безкоштовний аудит процесів вашої компанії.

 

Експрес-обстеження експертами assino дозволить:

 

 • Визначити оптимальний курс автоматизації ваших задач.
 • Побачити «вузькі місця» в поточних процесах і точки втрат.
 • Дізнатися все про етапи, період виконання робіт і попередню оцінку проекту IT-впровадження.

В рамках пропонованої послуги аудиту вам буде надано висновок кваліфікованих фахівців і індивідуальну проектну пропозицію.

Замовити безкоштовний аудит

Дане звернення не зобов’язує вас користуватися подальшими послугами assino, але ми завжди відкриті для нового співробітництва та опрацювання спільних завдань будь-якого рівня.

 

Є питання по автоматизації управлінського обліку? Спеціалісти assino готові дати оперативну відповідь.

Задати питання

Notice: Undefined variable: query in /home/dmsher/assino.com.ua/www/wp-content/themes/deploy/framework/modules/blog/templates/single/parts/single-navigation.php on line 56

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dmsher/assino.com.ua/www/wp-content/themes/deploy/framework/modules/blog/templates/single/parts/single-navigation.php on line 56

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dmsher/assino.com.ua/www/wp-content/themes/deploy/framework/modules/blog/templates/single/parts/single-navigation.php on line 56