
Управління виробництвом з ERP
Автоматизація комплексного обліку і планування виробництва - сучасний вектор розвитку менеджменту підприємства. Для реалізації управлінських завдань на базі продуктів BAS розроблені універсальні рішення класу ERP (ЕРП) для виробництва. Cистема дозволяє побудувати єдину інформаційне середовище і автоматизувати необхідні бізнес-процеси на підприємстві.
Коли необхідно впровадження ERP на виробництві
Перш ніж впроваджувати систему автоматизації процесів виробництва в компанії, необхідно розібратися, чи потрібна вона в вашому конкретному випадку і, що важливо, які методики будуть реалізовані для управління виробництвом. Без чіткого розуміння спектру завдань і ходу їх рішень впровадження ERP-системи (ЕРП-системи) ризикує опинитися лише витратної витівкою без очікуваних результатів.
Щоб уникнути подібного сценарію, краще спочатку дізнатися думку фахівців з ERP-систем автоматизації бізнес-процесів на виробництві. Експерти консалтингової компанії assino проводять безкоштовний аудит завдань компанії, що дозволить:
- визначити оптимальний курс автоматизації;
- побачити «вузькі місця» в поточних процесах і точки втрат;
- дізнатися все про етапи, терміни і попередню вартість проекту впровадження ЕРП.
Розглянемо найбільш поширені ситуації, коли впровадження ЕРП-системи на виробництві стратегічно вигідно:
- Великий обсяг продукції, що випускається.
- Виробництво складних і/або великогабаритних виробів.
- Устаткування нерідко виходить з ладу, простоює.
- Висока собівартість продукції.
- Великий відсоток нереалізованого товару.
- Окремі випадки браку на виробництві через людський фактор.
- Інформація про хід виробничих процесів довго доходить до керівництва.
По суті, потреба у впровадженні ЕРП на виробництві можна звести до двох основних потреб: виключення шкідливих і важких умов праці і підвищення ефективності підприємства.
Сучасні ERP-системи автоматизації дозволяють досягти бажаних цілей виробничих компаній з різними технологічними процесами і організацією виробництва.
Планування виробництва в BAS ERP
Галузь виробництва відрізняється своїм різноманіттям, що передбачає настільки ж індивідуальний підхід до цифровізації тих чи інших процесів. Найбільш складними для реалізації в ERP-системах автоматизації обліку є завдання розрахунку собівартості і планування виробничого процесу готової продукції.
В останньому поколінні галузевих рішень BAS для виробництва визнаним флагманом стала конфігурація «BAS ERP». Тут на перший план виходить саме планування завдань, а потім вже оперативна діяльність і її облік.
Деколи основні функції бухгалтерії значно перетворені і спрощені в BAS ERP: тепер бухгалтер спочатку прописує облікову політику компанії і після тільки контролює автоматичні фінансові проводки, використовуючи в кінцевому підсумку отримані дані по етапах виробництва для формування регламентованої звітності.
ЕРП-система забезпечує швидкий і точний прогноз термінів виконання замовлень, основоположного завдання в плануванні виробничого процесу. Завдяки впровадженій стратегії MRP 2 (Manufacturing Resource Planning), програма розкриває розширені можливості планування виробництва.
Можливості при впровадженні ERP на виробництві
Управління підприємством за допомогою BAS ERP має широкий функціонал, що дозволяє компілювати можливості виробництва, постачання і збуту.
Програма забезпечує реальні потреби менеджменту компанії: від управління матеріальними запасами, персоналом та обладнанням до контролю якості продукції та оцінки результатів роботи.
Завдання, які вирішуються на виробництві за допомогою ERP-системи автоматизації:
- Управління витратами і розрахунок собівартості. Оперативний облік витрат ресурсів на кожне замовлення дозволяє зробити максимально точний розрахунок і знизити собівартість готової продукції.
- Детальне планування виробництва. У результаті точного оперативного планування бізнес-процесів в BAS ERP знижуються терміни виконання замовлень і виробничих витрат, підвищується оборотність запасів складу.
- Позмінне планування робочих центрів. Підвищення продуктивності цехів за рахунок автоматизації графіка завантаженості техніки, інтеграції з обладнанням, мінімізації простоїв і неефективного використання.
- Ремонтний контроль. Автоматизація планування ремонтних робіт виробничого устаткування веде до істотної економії коштів на його обслуговування, а також зниження трудовитрат за рахунок високої точності формування бюджету і автоматичної обробки технічної документації. ЕРП мінімізує ризики аварійних простоїв.
- Управління фінансами в ЕРП, облік і звітність по МСФЗ. У програмі доступні детальна аналітика бюджетних статей, управління всіма фінансовими операціями, планування платежів, формування платіжних документів і т.д. Автоматизований паралельний облік за МСФЗ і ПСБО, формування регламентованої звітності в головній компанії і підрозділах.
- Управління продажами. BAS ERP включає в себе функціонал, що дозволяє регламентувати, контролювати і аналізувати процеси продажів, координувати зайнятість торгових представників, планувати експлуатацію транспортних засобів і не тільки.
Інші ERP-рішення для автоматизації виробництва
Гнучка конфігурація «BAS ERP» ідеально підходить для більшості виробничих підприємств: зі складним багатопередільного виробництвом, процесами закупівель при тривалих поставках, з розрізненої структурою підрозділів, міжнародним компаніям з філіями в Україні і т.д.
Але це не єдине можливе ERP-рішення.
Так, для малого і середнього бізнесу може виявитися більш відповідним ЕРП-рішення «BAS Комплексне управління підприємством», що дозволяє впровадити безшовну автоматизацію всіх контурів підприємства. Зокрема, BAS КУП відмінно справляється з рішенням управлінських завдань, що вимагають точного контролю і спільної роботи великої кількості користувачів.
Як впровадити ERP-систему на виробництві
Для впровадження «важкої» ERP-системи необхідний детальний підхід. Це вимагає не тільки чіткого розуміння подальшої методики управління виробництвом, а й максимальної участі ключових осіб підприємства на всіх етапах впровадження ЕРП: від первинного експрес-аудиту процесів до введення системи автоматизації в експлуатацію і подальшого її розвитку.
Виходячи зі специфіки діяльності виробничого підприємства, експерти assino допоможуть підібрати оптимальний програмний пакет продуктів BAS класу ERP. Унікальна експертиза наших фахівців, отримана в рамках партнерства з провідними вендорами ERP-рішень, дозволяє нам протягом 20 років успішно впроваджувати, локалізувати і інтегрувати облікові системи на проектах міжнародного рівня
Компанія assino має успішний досвід в реалізації проектів по впровадженню ERP-систем для таких виробничих підприємств, як біотехнологічна компанія BIOCAD, виробник засобів гігієни Hygiene Kinetics, європейський виробник соусів і гірчиці Develey, промисловий гігант Simens та ін.
Залишилися питання щодо впровадження ERP? Рішення вашої задачі може бути набагато простіше!